Akcesoria kuchenne – podstawowe minimum

Kuchnia jest wyjątkowym miejscem, bo to tutaj spędzamy znaczną część naszego życia, przygotowując posiłki, spożywając je z bliskimi, a nawet wypijając ze znajomymi kawę. Często jest też przedłużeniem jadalni czy salonu, wówczas staje się przestrzenią do dłuższych rozmów, jak również różnego rodzaju przyjęć. Dlatego tak ważne jest, aby była ona pomieszczeniem przyjaznym, klimatycznym, no i przede wszystkim funkcjonalnym.

Akcesoria kuchenne – podstawowe minimum

Nie zawsze kompletując wyposażenie do kuchni przykładamy do tego należytą uwagę i robimy to zupełnie przypadkowo. Pamiętajmy jednak, że rzeczy, które nas otaczają, wpływają na to jak się w danym pomieszczeniu czujemy i czy jest ono dla nas przyjazne, również pod względem funkcjonalnym. Wybierając zatem akcesoria kuchenne zwracajmy uwagę na ich jakość, kolorystykę i stronę praktyczną.

W kompletowanym przez nas zestawie akcesoriów kuchennych absolutnie muszą znaleźć się:

Garnki i patelnia

Oczywiście w żadnej kuchni nie może zabraknąć garnków i patelni. Jeśli kupujemy garnki kuchenne, to od razu warto zainwestować w komplet, wówczas łatwiej będzie je przechowywać, bo dają się wkładać jeden w drugi. Poza tym taka opcja jest opłacalna pod względem finansowym. Wybierając garnki zwróćmy również uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane, czy mają grube, wielowarstwowe dno, na kształt rączek i uchwytów oraz czy pokrywki są wygodne. Praktycznym bonusem jest też wskaźnik temperatury, który bardzo ułatwia gotowanie.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku patelni – stawiajmy przede wszystkim na jakość. Poza tym każdy z nas ma inne oczekiwania względem patelni, dlatego jej wybór jest kwestią indywidualną. Niemniej jednak w każdej kuchni powinna znaleźć się patelnia o średnicy 24-26 cm, choć warto rozważyć również kwestię posiadania woka, specjalnej patelni do ryb, naleśników, jajek czy patelni grillowej.

Zastawa stołowa i sztućce

Kolejnym krokiem jest zakup zastawy stołowej. Na rynku mamy bogatą ofertę, także każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wielbiciele klasyki spokojnie mogą postawić na białą lub kremową porcelanę. Odważniejsi mają do wyboru serwisy obiadowe w bogatej kolorystyce i z różnymi wzorami.
Uzupełnieniem zastawy stołowej powinny być odpowiednio dobrane sztućce, najlepiej utrzymane w podobnym stylu i klimacie.

Kieliszki do wina i szampana

Nie zapominajmy również o kieliszkach do wina i szampana. Wybór tych odpowiednich nie jest tylko kwestią snobizmu, bowiem dobrze dobrane kieliszki do wina pozwalają w pełni delektować się ich smakiem i aromatem.

Serwis kakaowy

Dobrze jest do naszego kuchennego minimum dorzucić jeszcze serwis kawowy. Można oczywiście zaopatrzyć się w różnego rodzaju kubki czy pojedyncze filiżanki, ale kawa podana w serwisie kawowym staje się ucztą dla ciała i zmysłów.

Sprawdź ofertę akcesoriów kuchennych na: https://dajar.pl/dom-i-ogrod/kuchnia/akcesoria-kuchenne