Dlaczego warto zdecydować się na szklane schody?

Szklane schody czy schody ze szklanymi wykroczeniami to najnowszy trend zyskujący coraz większą popularność. Stworzenie ciekawego projektu przy użyciu szkła jako surowca budowlanego jest nie lada wyzwaniem dla każdego architekta czy designera. Propozycja ta spotka się z uznaniem każdego wielbiciela awangardowych rozwiązań i nie tylko. Co sprawia, że powinniśmy rozpatrzyć opcję takiego designu?

Szkło, pomimo że sprawia wrażenie kruchego i delikatnego materiału, jest jednym z najbardziej wytrzymałych. Szklane stopnie składają się z kilkunastu warstw szkła hartowanego łączonego specjalną folią. Dzięki temu mamy zagwarantowany komfort użytkowania.

Szklane schody idealnie pasują do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz. Dodadzą wnętrzu lekkiej elegancji, szyku i estetyki. Schody będą prezentować się imponujące i doskonale wkomponują się we wnętrza, gdzie dominuje barwa bieli i szarości. Jeśli nasze pomieszczenie jest małe, schody pozbawione belek policzkowych będą stanowić zwarta i lekką konstrukcję bez niepotrzebnej dominacji przestrzennej.

Z drugiej strony, szklane schody są świetnym rozwiązaniem dla starych, historycznych wnętrz, które często charakteryzują się ponurymi i ciemnymi pomieszczeniami. Szkło zbudowane z tego surowca doskonale wtopią się w tło bez niepotrzebnego przykuwania uwagi. Co więcej, rozświetlą i nadadzą blasku ciemnym pomieszczeniom.

W obu wypadkach szklane schody będą świetnym designerskim i estetycznym rozwiązaniem.

Szklane wykończenia

Jeśli boisz się otwartych przestrzeni, szklane schody nie są odpowiednią opcją dla ciebie. Dlatego warto rozpatrzyć opcję schodów ze szklanymi balustradami i drewnianymi stopniami. Rozwiązanie to wspaniale komponuje się do wnętrz minimalistycznych, rustykalnych czy urządzonych w stylu retro. Szklana balustrada i poręcze nie będą w żadnym stopniu przytłaczać wnętrza, dlatego to świetne rozwiązanie dla małych, ciasnych pomieszczeń.

Szkło plus inne surowce

Mieszanie różnego rodzaju surowców jest świetnym i ponadczasowym rozwiązaniem dla każdego wnętrza. Nie bójmy się eksperymentować i dowolnie łączmy ze sobą tworzywa. Szklane schody z metalowymi czy drewnianymi wykroczeniami nadadzą naszym wnętrzom nuty designerskiego wyrafinowania. Warto zaszaleć, aby przebywanie w naszym mieszkaniu czy domu stało się czystą przyjemnością.

 

Bogatą ofertę nowoczesnych schodów do domu znajdziemy na https://pl.fontanotshop.com