Krzesełko do karmienia – czy warto kupić?

Krzesełko do karmienia to jeden z najczęściej stosowanych akcesoriów dziecięcych. Od wielu lat niemal każdy rodzic decyduje się na zakup takiego sprzętu. Krzesełko do karmienia wydaje się dziś elementem niezbędnym – nie da się ukryć, że bardzo ułatwia one chwile spędzane z maluchem na spożywaniu posiłków.

Produkt ma konstrukcję fotelika z wygodnym podnóżkiem i wyjmowanym blatem – można na nim postawić naczynie lub bezpośrednio położyć na jego powierzchni dany produkt, np. pokrojone warzywa czy owoce. Ważnym elementem są tu również pasy – po zapięciu rodzic zyskuje pewność, że dziecko nie ma możliwości wstać, co zabezpiecza przed wypadnięciem na podłoże. Krzesełka do karmienia to funkcjonalne artykuły dziecięce, które posiadają często również dodatkowe opcje. Wśród nich bardzo pomocna jest regulacja wysokości siedziska, blatu czy stopnia pochylenia oparcia.

Krzesełka do karmienia wykonane są z najczęściej plastiku (choć zdarzają się również wersje z elementami metalu i drewna). Fakt ten przekłada się na dwie ważne kwestie. Po pierwsze – tworzywo sztuczne jest materiałem solidnym, a jednocześnie odpowiednio lekkim, co podnosi mobilność gadżetu. Warto przy okazji wspomnieć, że wiele modeli posiada również kółka, przez co krzesełko można sprawnie przesunąć w dowolne miejsce. Druga sprawa to utrzymanie sprzętu w idealnej czystości. Każdy wie, że małe dzieci potrafią w czasie posiłku bardzo nabrudzić. Marchewka, buraczki czy sos pomidorowy często trafiają na blat, tworząc nieład i nieestetyczne plamy. Plastikowe krzesełka do karmienia to na szczęście akcesoria, które można bez trudu umyć – wystarczy do tego ciepła woda, gąbka i płyn.

Choć krzesełka do karmienia są produktem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codzienności z maluchem, to warto pamiętać, że przez około 4-5 pierwszych miesięcy życia dziecko nie ma okazji z niego korzystać. Użytkowanie takiego akcesorium zaczyna się bowiem nie wcześniej niż przy rozpoczęciu rozszerzania diety niemowlęcia. Ponadto warunkiem korzystania ze sprzętu jest nabycie umiejętności siedzenia. Gdy nastąpi odpowiedni moment, krzesełko z pewnością okaże się bardzo pomocnym urządzeniem. Co ważne – często służy przez długie miesiące. Z akcesoriów takich korzystać mogą nawet dwulatki.

Aby kupić krzesełko do karmienia, wystarczy zajrzeć na stronę internetową sklepu lub odwiedzić stacjonarny punkt. Producenci oferują sporo modeli fotelików w różnych wariantach cenowych. Przy okazji można zaopatrzyć się w inne artykuły dziecięce. Sklepy z takim asortymentem proponują m.in. zabawki i maty edukacyjne, zestawy naczyń i sztućców dla maluchów, różne rodzaje butelek do mleka, chusty, odzież. Dla starszych dzieci nabyć można również książeczki, gry, artykuły plastyczne, piłki czy rowerki biegowe.