Lepiej zamieszkać w bloku czy w domu?

lepiej-zamieszkac-w-bloku-czy-w-domu

Prawdopodobnie wiele osób, które postanawia pójść na tzw. „swoje” lub po prostu zmienić mieszkanie na inne zastanawia się czy zamieszkać w domu gdzieś na obrzeżach miasta lub na wsi ale nie koniecznie, ponieważ ostatnio w wielu miastach są budowane domy szeregowe, czy też domy nowoczesne. Czy może w bloku lub apartamencie w centrum miasta lub dzielnicy jemu bliskiej. Ostatnimi czasy nowych inwestycji przynajmniej na pomorzu pojawia się coraz więcej i więcej i myślę, że Pomorze nie jest jedynym województwem w którym się tak dzieje. Co przemawia jednak za oboma wariantami i jakie będzie dla nas najlepsze.

Jak mówi stare dobre przysłowie każdy mężczyzna powinien w swoim życiu „spłodzić syna, postawić dom i zasadzić drzewo” i myślę, że każdy w pewnym momencie swojego życia chciałby właśnie w takim własnym wybudowanym domu zamieszkać, choćby na emeryturze. Za domem z pewnością przemawia to, że mamy wtedy swoją własną działkę, na której możemy robić co nam się podoba: zapraszać znajomych na imprezy na powietrzu, urządzać grilla, stworzyć swój własny ogródek czy po prostu wylegiwać się na słońcu w powietrzne dni. Plusem jest także to, że domy zazwyczaj mają większą powierzchnie niż mieszkania w bloku i jeśli mamy rodzinę wielodzietną jest to znaczące ułatwienie, dzięki czemu np. dzieci nie będą się kłóciły o pokoje i tym podobne rzeczy. Wybierając dom mamy zazwyczaj także swój garaż co sprawia, że nie musimy się martwić miejscem postojowym i jesteśmy spokojni o nasz samochód, który jest trudniejszy w dostępie dla złodziei.

rysunek nowoczesnego domu

Ja osobiście wolę jednak mieszkanie w bloku i najlepiej w mieście, bo na razie nie wyobrażam sobie, że musiałbym pokonywać długą i męczącą drogę w korkach i płacić duże sumy za paliwo. Ponadto mieszkając w mieście mamy dostępność do większej ilości sklepów i rozrywek. To samo tyczy się szkół i przedszkoli dla naszych dzieci, które są lepiej dostępne w miastach. Życie w blokach jest także tańsze i rachunki za wszelkie opłaty są mniejsze z racji tego, że nie mamy działki i nie musimy martwić się też o ogrzewanie w zimę.