Letnia alternatywa dla torebek? Powrót nerek!

nerka2

Kiedyś symbol sportowego, festiwalowego i turystycznego stylu, a obecnie nowy, powracający trend. Nerki noszone na wysokości talii lub bioder mają być symbolem wygody i wszechstronności. Niegdyś uważane za tandetne, dziś wkraczają na modową scenę i zaczynają święcić triumfy.

Stawiając na wygodę często trzeba znaleźć alternatywę dla torebki. Plecak bywa rozwiązaniem, które nie pasuje do wszystkiego lub wręcz przeszkadza w stylizacji. Ponadto, czasami potrzeba tylko czegoś do schowania telefonu, kluczy i dokumentów. Idealnie spisuje się tu nerka, która od zawsze była kojarzona ze sportem. Obecnie rozwiązuje kwestie wygody i przechowywania ważnych rzeczy, ale tym samym jest stylowa i nowoczesna. Swoją popularność zawdzięczają powrotowi motywów z lat 80.

Jak je nosić?

nerkaNerki idealnie nadają się na zastępstwo dla małej torebki. Nie bez powodu są faworytami na letnie festiwale. Równie dobrze sprawdzą się na imprezach, spacerach, czy zakupach. Nie trzeba się martwić, że gdzieś się zgubi! Przystosowane są do noszenia ich wokół bioder i talii, lecz tutaj można łatwo popełnić modową wpadkę. Jeśli zapnie się je za wysoko to można być pewnym, że będą niewygodne podczas noszenia lub będą źle wyglądać. Zwłaszcza widoczne to będzie przy wierzchnich warstwach takich jak kurtki czy marynarki. W tym wypadku nigdy nie powinno się umieszczać nerki pod ubraniami, gdyż nada to sylwetce niekorzystne kształty. Najlepszym rozwiązaniem jest lekkie opuszczenie nerki na biodra.

Do czego będą pasować?

Mimo, że teoretycznie można je nosić do wszystkiego, niestety rzeczywistość jest inna. Niektóre modele są zbyt młodzieżowe lub sportowe. Przygotowując swoją stylizację najlepiej jest zastanowić się czy przypadkiem to jednak torebka nie będzie lepszą alternatywą. Z drugiej strony, do niektórych wieczorowych stylizacji dobrze sprawdzą się skórzane nerki. Powinna się komponować z całym strojem. Zdecydowanie będzie bardziej odpowiednia dla stylizacji ze spódnicą, niż do sukienki. Stylizacje oparte na szortach są dużo mniej problematyczne. Stawiając na sportowy lub casualowy wygląd można pokusić się o nerki z materiału przyozdobione o ciekawe wzory oraz grafiki.