Na co zwrócić uwagę przy wyborze luksusowego mieszkania w Warszawie?

luksusowemieszkaniawarszawa-1

Decydując się na zakup czy wynajem luksusowego mieszkania w warszawie, stajemy przed trudnym, ale bardzo ważnym wyborem lokalizacji naszego przyszłego lokalu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji i w jakich dzielnicach Warszaw rozpocząć poszukiwania naszego przyszłego luksusowego mieszkania – na te dwa pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Jedną z kluczowych kwestii, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, szukając naszego przyszłego lokum jest jego lokalizacja. Jeżeli decydujemy się na wynajem (a nie zakup lokalu), możemy rozglądać się za apartamentami zlokalizowanymi blisko miejsca naszej pracy i (o ile nie jesteśmy singlem) miejsca zatrudnienia naszej partnerki czy partnera. Może to pozwolić nam w długim okresie zaoszczędzić trochę cennego czasu, poświęcanego codziennie na dojazdy i powroty z pracy, a w trakcie ciepłych miesięcy umożliwić nam dojazd do miejsca zatrudnienia np. rowerem. Miejsce pracy nie powinno jednak warunkować naszego wyboru, gdyż mieszkając w centrum stolicy, nawet w przypadku rezygnacji z dojazdu do miejsca zatrudnienia samochodem, i tak będziemy mieli wygodny dostęp do różnorakich środków komunikacji miejskiej. Pozwoli nam to uniknąć marnowania czasu na stanie w męczących korkach w godzinach szczytu. Zawsze jednak jest wygodniej, gdy miejsce pracy jest niedaleko. Luksusowe mieszkania warszawskie, między innymi te oferowane na wynajem czy sprzedaż w Śródmieściu, czy na bardzo popularnej ostatnimi czasy warszawskiej Woli, zapewniają swoim lokatorom wszystkie możliwe wygody i luksusy.

Najlepsza lokalizacja dla naszego luksusowego mieszkania

Wola – dawna dzielnica przemysłowa Warszawy, w ciągu ostatnich kilku lat była miejscem kilku poważnych inwestycji budowlanych. Powstało tam wiele nowoczesnych biurowców i osiedli mieszkaniowych, w tym szereg inwestycji z rodzaju tych luksusowych (np. http://artdecowola.pl). Niewielka odległość od warszawskiego Śródmieścia i wszystkich oferowanych przez nie atrakcji, z równoczesną możliwością korzystania z plusów, jakie zapewnia nowoczesne, strzeżone osiedle, stanowiące swoistą „enklawę” spokoju w obszarze zazwyczaj głośnej metropolii, wydaje się idealnym miejscem na nasze nowe luksusowe mieszkanie. O ile nie jesteśmy pewni lokalizacji naszego przyszłego lokum (jest to przecież duży wydatek), warto wypróbować okolicę, wynajmując na pewien czas apartament w zbliżonej lokalizacji. Pozwoli nam to poznać od podszewki wszystkie „plusy” i „minusy” naszej przyszłej dzielnicy i w razie niepokojących doświadczeń zmienić swoje plany dotyczące miejsca przyszłego zakupu nowego mieszkania. W wypadku decyzji o zakupie pamiętajmy jednak, że kupno apartamentu w tak prężnie rozwijającej się dzielnicy, w samym niemal centrum stolicy, będzie niewątpliwie bardzo udaną inwestycją i lokatą kapitału. W sytuacji, gdy będziemy zmieniali pracę, przenosząc się np. do innego miasta, z pewnością bez problemu sprzedamy lub wynajmiemy nasze luksusowe mieszkanie, ze względu na jego wysoki standard oraz bardzo atrakcyjną lokalizację.

Udanych poszukiwań wymarzonego lokum!