Wanna czy prysznic – łazienkowe dylematy

wanna-czy-prysznic-lazienkowe-dylematy

Łazienka to podstawowe pomieszczenie w domu każdego z nas. To miejsce, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu i lubimy zachować intymność. Ważne jest, aby łazienka była urządzona funkcjonalnie i przede wszystkim komfortowo.

Kupując mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego, musimy liczyć się z ograniczonym metrażem. Co za tym idzie, wszystko musi być dokładnie przemyślane, a w szczególności w takim miejscu jak toaleta, gdzie remont wiąże się z ogromnymi kosztami i wielkim bałaganem. W tym tekście skupię się na różnicach między prysznicem a wanną.

Moja łazienka liczy około 5,5 m2. To nie dużo, dlatego podczas urządzania się, zdecydowałam, iż zamontuje w niej kabinę prysznicową wraz z płytkim brodzikiem. Niestety, jak się po krótkim czasie okazało, w moim przypadku był to strzał w kolano. Kabina miała tyle zakamarków, że dokładne jej wyczyszczenie odbywało się przy użyciu szczoteczki do zębów i zajmowało co najmniej godzinę. To był istny dramat i do tego te wszechobecne zacieki. Na domiar złego, nawet nie można było wygodnie usiąść i popluskać się w wodzie. Niby można było usadowić się na środku, woda ściekała po ciele, ale bez większej przyjemności. Poprzez długofalowe spływanie wody po kaflach, doszło do rozszczelnienia silikonu, a w następie do dostania się wilgoci w głąb ściany. Niestety, w dalszym etapie powstawania uszkodzeń, doszło do odklejenia kafli. Wyszło na jaw, iż budowlańcy położyli gips na ścianę. Wszystko spuchło i wybiło kafle.

Po takiej przygodzie stwierdziliśmy, że czas na zmianę – kupujemy wannę. Ta decyzja okazała się najlepszą z możliwych. Do ściany został zamocowany parawan i deszczownica. W każdej chwili można wziąć prysznic, bez obawy zalania pomieszczenia, lub po prostu zrobić gorącą kąpiel z wielką pianą i relaksować się popijając wino. W kwestii utrzymania czystości, wanna również wypada o niebo lepiej. Nie ma żadnych ukrytych zakamarków, a mycie zajmuje dosłownie chwilę. Uważam, że jest to produkt idealny. Patrząc również przyszłościowo, nie da się nie zauważyć opcji kąpieli dziecka. W wannie zrobimy to bez najmniejszych problemów.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się co wybrać, idź do sklepu, obejrzyj wszystkie zakamarki kabiny i pomyśl, jak przyjemnie będzie podczas sprzątania. Poza tym prysznic ma ograniczenia, a wanna żadnych. Jest idealna do relaksu, czego sobie i wam życzę.