Wybór hokera do kuchni

„Zdecydować się na hokera do kuchni czy nie?” Najlepiej, aby ten wybór został podjęty w momencie, gdy projektowane jest wnętrze przestrzeni kuchennej. Dlaczego? Ponieważ wtedy bardziej klarowne będzie to, czy tworzywo wykorzystane do stworzenia barku pasować będzie do reszty.

Ilość dostępnych rodzajów hokerów sprawia, że wciąż dochodzi do problemów z wyborem odpowiedniego. Jest to mimo wszystko nowa rzeczy w kwestii polskich wnętrz mieszkalnych. Zadomowi się jednak świetnie w kuchniach posiadających wysepki czy barki.

Podstawy selekcji

Jak zostało wspomniane wcześniej, hoker ma być integralnym elementem zabudowy w kuchni. Oczywiście, wszystko jest kwestią indywidualną, ponieważ ostateczny kształt i tak zależy od właściciela domu. Stąd krzesło to może być zarówno dodatkiem, kontrastującym detalem, jak i nieodzownym przedmiotem do wykorzystania, na przykład w trakcie posiłku.

Wykonany z drewna

Decydując się na wariant wykorzystania hokera w charakterze użytkowym, warto zastanowić się nad jego stylistyką. Kluczem jest naturalnie współgranie z kuchnią. Jeśli jej styl orbituje wokół tradycyjnego, to wybór powinien paść na drewno.

Przekrój jest szeroki: konstruowane są hokery, posiadające cztery nogi (budzące skojarzenia z krzesłami barowymi), jak również te obracane – oparte na trzech nogach, konfigurowalne i tak dalej.

Wykonany z plastiku

Awangardowe wykonanie rządzi się nieco innymi prawami. Dlatego w tym przypadku, zamiast drewna warto skłonić się ku plastikowi. Jeśli zdecydujemy się na hoker nieposiadający obicia, trzeba przyjrzeć się jego wyprofilowaniu. Jest to istotne ze względu na komfort. Zwłaszcza przyjmując założenie, że będzie on substytutem tradycyjnych krzeseł.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie hokera plastikowego w ramach dekoracji lub czynnika kontrastującego.

Wykonany ze skóry

Z czym kojarzy się skóra? Oczywiście z ekskluzywnością oraz komfortem. Dlatego też dla miłośników tych dwóch cech wybór jest prosty – hoker z tego właśnie materiału. Istnieją modele dostosowane do skandynawskich, jak i tradycyjnych wnętrz. Warto zaznaczyć, że jest to coraz popularniejszy mebel w polskich domach, zwłaszcza jeśli mowa o produktach posiadających oparcie i opcję obracania się. Trafiają one zazwyczaj do niewielkich rozmiarów kuchni. Praktyczną cechą skóry jest również jej wytrzymałość, wygoda i prezencja (przykładowe skórzane hokery znajdziemy np. w odpowiednim dziale na stronie multiglob.pl).

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego hokera z pewnością nie jest prostą kwestią. Dlatego warto wybrać produkt integralny ze stylem obowiązującym w kuchni, niepozbawiony też jednak praktyczności.